15 Şubat 2017 Çarşamba

Yüzü yüreği güzel insanlar vardır Aysun hanımda onlardan biri..

EL EMEĞİ GÖZ NURU
Büyükten küçüğümüze her birimiz el işlemesi ürünleri seviyoruz .Eskilerin tabiri ile bir çift yün kazağı elden ele,bir kuzenden diğerine giymişliğimizde vardır..Yün sıcak tuttuğu kadar bereketlidir de aslında. Yün ve el işçiliğinin hatrı sayılır bir serüveni vardır.Yıllar geçsede eskimek bilmez.
Bir nevi anneanne,babaanne,anne geleneği olan el emeğini muhteşem güzelliklere dönüştüren kadınlarımız var.Elvan Özgür Turan ve Leyla Güner hanım'ın "Bir Yumak Mutluluk"isimli küçük mütavazi dükkanında güzel örgüler örülüyor,bayanlara Leyla Hanım tarafından kurs veriliyor.Geçen gün ve zaman üretim ve ögrenmekle,üretmek ile geçiyor.Yani açıkcası bayanlar üretiyor,çalışıyor..Hayal dünyasını işliyor.Örnekler çıkarıyor..Üstüne bir de güzel bal kaymak tadında şeker mi şeker bebekler yapıyor.
Bayılıyorumm!!!!Yakın çevrem iyi bilir.Dolaştığım ve gittiğim her ülkeden,şehirden oralara özgü bebekler objeler alırım..Bu alışkanlık güzel bir anı ve hatıra köşesi haline dönüşür.
Bugün hobi köşeme güzel bir anı daha eklendi.Leyla Hanım'ın elinden Fatoş ve Basri bebeklerimiz.İsim annesi Leyla Hanım oldu.
Fatoş ve Basri bebek çalışma odamızın köşesinde yerini alacak..Tüm şirinliği ve sevimliliği ile.
Kadın üretirse, çayır çimen bol olur!
Kadın üretirse, güzellikler baş olur!
Kadın üretirse,bir yumaktan mutluluk olur!      
Aysun Kmr

Hiç yorum yok: